Komputery poleasingowe — czy warto je kupować?

Sprzęt komputerowy jest dzisiaj niezbędny do rozmaitych zadań, a oferta komputerów jest niezwykle bogata i każdy może znaleźć sprzęt dedykowany swoim potrzebom. Niestety, ceny nowegp sprzętu są często poza zasięgiem sporej liczby konsumentów, dlatego też w ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się komputery poleasingowe. 

Komputery poleasingowe — przestarzała technologia?

Wiele osób niechętnie zapatruje się na używany kilkuletni sprzęt, argumentując, że zastosowano w nim przestarzałe technologie i że z pewnością nie dorówna on rozwiązaniom najnowszym. Czy tak jest jednak naprawdę? Jak się okazuje, jest to jeden z mitów towarzyszących sprzętowi używanemu. Technologia co prawda idzie do przodu, jednak na rynku elektronicznym od dłuższego czasu ma miejsce pewnego rodzaju stagnacja, a unikalne cechy współczesnych komputerów i komponentów to często jedynie chwyty marketingowe, nakłaniające do kupna najnowszych modeli urządzeń. W rzeczywistości komputery poleasingowe często nie odstają możliwościami od tych nowoczesnych, a wręcz bardzo często przewyższają je. W rzeczywistości w niezwykle niskiej cenie można otrzymać używany sprzęt, który będzie znacznie lepszy, niż nowo wpuszczony na rynek sprzęt z niższej i średniej półki cenowej, który składa się często z bardzo słabych podzespołów. Praktyczniej jest więc nabyć komputer ze starszym, lecz mocniejszym procesorem, niż tym od niedawna obecnym na rynku, ale nie zapewniającym odpowiedniej mocy obliczeniowej zapewniającej komfortowe korzystanie ze sprzętu.

komputery poleasingowe
foto by bovoweb.pl – zakaz używania zdjęć bez zgody!

Na co zwracać uwagę kupując komputer poleasingowy?

Kupując tego rodzaju urządzenie, warto jest przede wszystkim zorientować się, jaki jest jego stan wizualny. Sprzęt taki znajdował się dłuższy czas w użyciu i często zawiera ślady użytkowania. Esteci z pewnością będą chcieli mieć sprzęt wyglądający praktycznie jak nowy i w związku z tym powinny ich interesować komputery klasy A lub ewentualnie A-. Kolejne klasy to sprzęt ze znacznie bardziej widocznymi śladami użytkowania i defektami obudowy, jednak nadal zupełnie sprawny.

Komputery poleasingowe w dobrych sklepach są gruntownie testowane pod kątem prawidłowego działania, a dodatkowo sprzedawca udziela na nie gwarancji. Trafia tam zawsze sprzęt całkowicie sprawny i nie trzeba obawiać się o to, że nabędzie się uszkodzony komputer. Warto zwrócić uwagę na okres gwarancyjny, gdyż różni się on w zależności od modelu urządzenia, czy klasy sprzętu.

Komputery takie mają też to do siebie, że niskim kosztem można je rozbudować i unowocześnić, jeżeli w przyszłości okaże się, że istnieje taka potrzeba. Często wystarczy dodać jedynie więcej pamięci operacyjnej, dysk SSD, czy nowocześniejszą kartę graficzną, aby uczynić taki sprzęt w pełni nowoczesnym, a koszty takiej rozbudowy są niskie.

Skuteczny serwis Laptopów w Warszawie

Jeżeli masz jakiś problem ze swoim Laptopem to koniecznie udaj się z nim do serwisu komputerowego. Profesjonalna i darmowa diagnostyka a tym samym i wycena, pozwoli Ci podjąć decyzję o opłacalności naprawy twojego sprzętu. Pamiętaj to Ciebie nic nie kosztuje, a być może uda Ci się zreanimować laptopa w niskim budżecie. Na terenie Warszawy działa wiele serwisów komputerów. Zalecamy wybrać ten, który cieszy się dużą popularnością (przychylnymi opiniami) a także dobrym stosunkiem pracy do ceny finalnej, którą musisz zapłacić za wykonaną usługę. Wystarczy, że wyszukasz w znanej ci stronie naprawa laptopów Warszawa, a twoim oczom ukaże się lista tych najpopularniejszych serwisów, które działają na terenie Warszawy i nie tylko. Czasem pokazywane są serwisy ogólnopolskie, które obsługują wysyłkową naprawę.